Strona główna
Dzisiaj jest 3-5-2024

Aktualności

27 kwiecień 2008: Walkower. Jednak bez awansu??
Stal Ostrów wygrała niedzielny mecz zanim ten mecz sie jeszcze rozpoczął. Wszyscy wiedzieli ze ich rywal ma problemy organizacyjne. Niestety dla kibiców Stali to zwycięstwo chyba niewiele pomoże ich pupilom gdyż zespół Gornika który obecnie jest na pierwszej pozycji ma przewagę 2 pkt. i co najgorsze jego ostatnim rywalem ligowym w tym sezonie będzie klub który ma podobne problemy co ostatni rywal Stali. Wracając do ostatniego meczu, w przypadku przegranej, Stalówka może nawet wylądować na 5 miejscu. Jednao jest pewne, ostatnia kolejka bedzie ciekawa.

21 kwiecień 2008: Rozbudowa infrastruktury treningowej zakonczona
Dzis zostały zakończone prace nad rozbudową infrastruktury treningowej. Prace trwały przez całe 2 tygodnie w dzień i w nocy. Robotnicy nie szczędzili sił aby zakończyć budowę na czas. Z tego miejsca chciałbym podziękować firmie która podjęła sie tego wyzwania, oraz robotnikom, bez których to przedsięwzięcie by sie nie udało. Oficjalne otwarcie zaplanowano na godzine 15:00.

20 kwiecień 2008: legia 2 warszawa - Stal Ostrow 3:1
Ta niedziela zapadnie w pamięci wielu kibicom. Niestety Stal uległa legi i tym samym spadła w tabeli na 3 pozycje. Mecz od początkowych minut układał sie pod dyktando gospodarzy. Już w 2 minucie gospodarze po strzale Rút Vykydal prowadzili 1:0, a 12 minut później było już 2-0 gdyż Rafał Kmieć wykorzystał nieporozumienie między bramkarzem a obroną i oddał celny strzał. Bramkarz gości po raz drugi wyciągał piłkę z siatki. W drugiej połowie jednak jaki i druga drużyna miała sporo sytuacji których nie wykorzystali. Vavřinec Lopata(Stal) w 84 minucie strzelił bramke kontaktowa ale to wszytsko na co było stac w tym meczu Stal. Wynik w doliczonym czasie gry ustalił Tytus Szczybrocha(legia).
Po tym meczu Stal znajduje sie na 3 pozycji w lidze i traci dwa punkty do Pietroromano oraz Gornik Zagorze.

14 kwiecień 2008: Stal Ostrow - Gornik Zagorze (relacja)
Wczorajszy dzień 13 kwietnie okazał sie pechowy dla zespołu Gornika Zagorze byłego już lidera ligi. Przegrał on wczorajszy mecz bardzo wysoko. Chyba nikt sie nie spodziewał takiego wyniku.
Pierwsza bramka padła bardzo szybko bo już w 2 minucie a strzelcem jej był Vavřinec Lopata. Celestyn Szatan(Gornik) był bliski wyrównania juz w 7 minucie jednak nie wykorzystał dogodnej sytuacji w jakiej sie znalazł. Sześć minut później ku nieszczęściu gości Boris Špulák doznał kontuzji stopy i musiał opuścić plac gry, w jego miejsce wszedł zupełnie zaskoczony Makary Bąk który zapewne nie spodziewał sie ze zagra w tym meczu. Kolejne minuty to już znaczna przewaga zespołu gospodarzy o czym mogą świadczyć bramki które padł w 23 jak i 26 minucie, kolejno strzelcami byli Filip Příhoda oraz Pafnucy Szymkowiak. Zaledwie 26 minut zajęło strzelenie 3 bramek Stalowcom. 32 minuta, Martinho Machado(Gornik) był bliski strzelenia bramki dla swojego zespołu jednak strzelił prosto w bramkarza i ten bez problemu wyłapał piłkę. Najlepszą okazje goscie mieli chyba w 33 minucie kiedy to po strzale główka przez Mikołaja Frydlewicza piłka minimalnie minęła słupek bramki. Pod koniec pierwszej połowy jeszcze jedna sytuacje mieli Ostrowscy zawodnicy jednak akcja ta została przerwana przez jednego z obrońców Gornika.
Druga połowa i....długo długo nic. Żadnemu z zespołów nie spieszyło sie do stworzenia sobie dogodnych sytuacji, Stal prowadziła już 3 bramkami wiec, ku uciesze kibiców, skupiła sie bardziej na grze popisowej. Z tych popisów w 59 minucie swoja akcje zmarnował Vavřinec Lopata(stal). Popisy przed publicznością sprawiły ze goście nabrali wiatru w żagle i w 61 jak i 63 minucie napsuli troszkę krwi dobrze bawiącym sie zawodnikom Stali, jednak nie potrafili wykorzystać swoich sytuacji. 75 minuta to popis szybkości jaka dysponuje Filip Příhoda. Gonił on uciekająca piłkę i zdołał jeszcze oddać strzał jednak ten był na tyle słaby ze bramkarz wybronił go bez większych kłopotów. Wyczyn ten został doceniony przez kibiców jednej jak i drugiej drużyny i nagrodzili oni zawodnika gromkimi brawami. Bruno Garbacz w 91 minucie postawił przysłowiową kropkę nad "i" , kiedy to znalazł sie sam na sam z bramkarzem gości. Końcowy wynik 4:0. Jeszcze dla statystyków podamy ze jedyną żółtą kartkę w tym meczu sędzia pokazał w 67 minucie, a "szczęśliwcem" okazał sie zawodnik Górnika Zagorze Martinho Machado.

13 kwiecień 2008: Stal Ostrow liderem
Po dzisiejszym ligowym meczu ostrowscy kibice oszaleli z radości. Mieli ku temu wielkie powody, otóż ich pupile wysoko wygrali bo az 4:0 z dotychczasowym liderem Gornik Zagorze. Potwierdzili tym samym ze sa godni piastowac fotel lidera. Wszyscy fani Stalówki licza ze do konca sezonu juz nie opuszcza pierwszego miejsca i ze upragniony awans do II ligi stanie sie faktem. Do konca sezonu coprawda jeszcze trzy spotkania jednak ostatnie z nich ktore odbedzie sie zespołem Pietroromano bedzie zapewne decydowało o tym kto zajmie pierwszą lokate i awansuje do trzeciej ligi.
Szczegółowa relacja z dzisiejszego meczu będzie jutro.

07 kwiecień 2008: Passa trwa
Stal Ostrów jest niepokonana od ostatnich czterech spotkań ligowych, co ciekawsze strzelili 11 bramek tracąc zaledwie jednąw meczu z FC Swiniaki. W kolejnych meczach bramkarz Stali był juz nie do pokonania i bronił jak natchniony. Dwa mecze zakonczyły sie walkowerami, najprawdopodobniej przeciwnicy nie chcieli przegrac zbyt wysoko i zdecydowali sie na oddanie meczy walkowerami.
Jeśli taka passa utrzyma sie do końca sezonu to Stal powróci na III ligowe boiska. Wszystko wyjaśni sie juz w najbliższa niedziele gdyz na własnym boisku podejmować będzie obecnego lidera tabeli Gornik Zagorze. Jak łatwo sie domyślić bedzie to mecz o fotel lidera gdyz Stal traci do Górnika zaledwie 2 punkty.

20 marzec 2008: Wszystkiego Najlepszego z okazji Świat
Cały zarząd Stali Ostrów wraz z zawodnikami życzy wszystkim zdrowych, wesołych świat wielkanocnych jak i mokrego dyngusa. Odpoczywajcie w rodzinnym gronie.

19 marzec 2008: Stal Ostrów vs Duma Kataloni (relacja)
Tak jak zapowiadaliśmy mecz pomiędzy tymi drużynami stał na wysokim poziomie i długo ani jedna ani druga drużyna nie potrafiły stworzyć sobie dogodnej sytuacji aby pokonać dobrze dysponowanych w tym dniu bramkarzy. Stal Ostrów pierwsza swoja sytuacje miała już w 8 minucie kiedy to Miroslav Seidl próbował pokonać bramkarza z Kataloni jednak ten był na posterunku i z łatwością obronił strzał. Przeciwnicy nie pozostali dłużni i szybko odpowiedzieli na okazje "stalowców", a dokładniej Patrik Netík w 13 minucie w ekwilibrystyczny sposób chciał pokonać bramkarza jednak strzelił obok bramki. Kibice znakomicie bawili sie na trybunach stadionu i to chyba dostrzegli zawodnicy z Ostrowa gdyż w 29 jak i w 30 minucie mieli swoje okazje Vít Vendl oraz Dalibor Demitra jednak pierwszy jak i drugi zmarnowali doskonałe szanse na otwarcie wyniku. Alwin Bagiński(Duma Kataloni) zmarnował najlepsza okazje w tej połowie na strzelenie gola, kibice drużyny przyjezdnej już sie cieszyli z bramki jednak ten nie trafił zrobił coś co na pewno długa zapamięta. Miał przed sobą pusta bramkę, ale nie trafił czysto w piłkę i ta przeleciała nad poprzeczką. 37 minuta to akcja Miroslava Seidla, perfekcyjnie przedarł sie pod pole karne przeciwników jednak zbyt długo zastanawiał sie nad oddaniem strzału i jeden z obrońców Kataloni zdołał odebrać mu piłkę przepięknym wślizgiem. Tak wiec przy ogólnej przewadze(65% efektywnego czasu gry) podopiecznych Juniora na tablicy widniał wynik 0-0. Dla statystyków podamy jeszcze ze w 23 minucie żółty kartonik otrzymał Alwin Bagiński(Duma) oraz w 43 minucie żółty kartonik zobaczył także zawodnik Stali Dobroslav Chovanec.
Drugą połowę ostro zaczęli goście a mianowicie Marek Lada który to pięknym mierzonym strzałem posłał piłkę w kierunku bliższego słupka jednak bramkarz Stali był na posterunku i świetnie sparował piłkę na rzut rożny. 58 minuta z kolei to fenomenalna parada bramkarza gości który obronił znakomity strzał głową Tadeáš Válek, tym samym pokazał na co go stać. Minutę później dobrze zapowiadającą sie akcję przerwał jeden z Ostrowskich obrońców wybijając piłkę na rzut rożny. Dokładnie w godzinę po swojej pierwszej akcji Miroslav Seidl wykorzystał błąd bramkarza, który po niezbyt mocnym strzale nie potrafił utrzymać piłki w dłoniach i z łatwością trafił do pustej bramki. Kibice Stali oszaleli z radości jakby to był Finał Ligi Mistrzów. W dalszej części meczu przewaga Stali rosła z minuty na minute i to w sumie tylko oni atakowali. Najpierw swoja akcje zmarnował Tadeáš Válek, później Stefan Sztenkiel oraz w 89 minucie Zbyszko Banasiak.
Wynik końcowy meczu to 1-0 dla Stali , jednak gratulacje należą sie zawodnikom Krachy którzy ustawili wysoką poprzeczkę i dzielnie sie bronili. Kibice którzy licznie zebrali sie na trybunach na pewno nie żałowali swojego wyboru. Jeszcze w gwoli ścisłości podamy ze w 75 minucie Štěpán Lacman(Ostrów) zobaczył żółtą kartkę.

19 marzec 2008: Stal Ostrów vs Duma Kataloni (zapowiedź)
Już dzisiaj rozegramy zostanie mecz sparingowy pomiędzy Stalą Ostrów a zespołem Duma Kataloni prowadzonym przez Krache znakomitego Polskiego managera. Mecz ten będzie meczem przyjaźni gdyż kibice obu zespołów bardzo sie lubią. Zapraszamy wszystkich chętnych do oglądania meczu gdyż na pewno będzie to ciekawe spotkanie.

18 marzec 2008: Strona Stali
Ruszyła strona Stali Ostrów. Mam nadzieje ze strona sie podoba. Powoli będzie ona uzupełniana o kolejne działy.

15 marzec 2008: Nowe Logo
Od tego dnia można podziwiać nowe logo Stali Ostrów. Wykonawca loga chciał pozostać anonimowy i zgodnie z jego prośba nie ujawniamy go.