Strona główna
Dzisiaj jest 3-5-2024

Aktualności

22 Kwiecień 2008: Słowacja U-18 - Polska U-18 1:2
Wtorkowy wieczór okazał sie po raz kolejny szczęśliwy dla Polaków. Po raz trzeci z rzędu obie ekipy stanęły na przeciw siebie i po raz kolejny zwycięsko wychodzą z tej potyczki Polacy. Taktyka zastosowana przez Barcelonisimo okazała sie skuteczna mimo iż trzymała nas w niepewności do końca meczu.
Spotkanie rozpoczęło sie niepomyślnie dla polaków gdyż to Słowaccy zawodnicy strzelili pierwszą bramkę. Po tej bramce Polacy ruszyli do ataku jednak nie potrafili wyrównać aż do końca tej polowy. Druga połowa to już zupełnie inna postawa Polaków. Stali sie bardziej pewni w swoich akcjach których stwarzali coraz więcej. W 62 minucie ku uciesze kibiców polski Włodzimierz Janus strzelił bramkę wyrównująca która nadała jeszcze bardziej animuszu Polakom. W 82 minucie Mateusz Kasperczak wprowadził kibiców w euforie dzięki strzelonej bramce. Po tej bramce Słowacy totalnie sie pogubili. Wynik końcowy: 1:2 dla Polaków. Barcelonisimo dziekujemy.

17 Kwiecień 2008: Udany rewanż
15 kwietnia Polacy rozegrali mecz z Słowakami, był to swego rodzaju rewanż za ostatnia minimalna porażkę. Rewanż jak najbardziej udany gdyż Polacy pewnie pokonali swoich rywali 3-1.
Pierwsza połowa meczu nie napawała optymizmem iż będzie to ciekawe spotkanie. Co prawda zakończyła sie wynikiem 1-0 dla polaków po bramce Bartosza Rojka w 44 minucie, jednak była to jedyna akcja polaków w tej połowie, na nasze szczęście udana.
Druga połowa była już znacznie ciekawsza. Zaraz po gwizdku sędziego goście mieli dogodna sytuacje do wyrównania jednak piłka po strzale Petera Petratúra minimalnie minęła bramkę. Co sie nie udało wcześniej, minucie udało sie w 67 minucie Radomírowi Palkovicowi który wykorzystał nieporozumienie miedzy bramkarzem a obrońca i bez najmniejszych problemów strzelił do pustej bramki. Radość Słowaków nie trwała długo bo zaledwie 4 minuty a zburzył ja dobrze dysponowany w tym dniu Bartosz Rojek który celnym strzałem głowa pokonał bramkarza Słowaków. w 72 minucie fantastycznym lobem popisał sie Severín Gajdošík, po jego strzale bramkarz z trudem i na raty obronił ten strzał. Była to najlepsza okazja Słowaków do wyrównania wyniku. Wynik na 3-1 ustalił w 75 minucie Sylwester Chujdus który to po minięciu jednego z obrońców bez problemu zdobył kolejnego gola dla Polaków. Co ciekawe w meczu sędzia nie miał zbyt wiele do roboty. Jak widać zawodnicy oszczędzali sie nawzajem.

A oto co powiedział zaraz po meczu trener reprezentacji Polski:

"mecz początkowo sprawiał ze robiło mi sie gorąco.... ale z czasem widowisko mogło sie coraz bardziej podobać :) siła naszego zespołu bardzo fajna :) taktyka opracowana przez Juniora przyniosła sukces :) w pełni szczęśliwi za tydzień jedziemy na Słowację na rewanż"

14 Kwiecień 2008: Polska U18 - Słowacja U18 (zapowiedź)
Juz jutro odbędzie sie po raz 2 z rzędu mecz z Słowacją. Będzie to swego rodzaju rewanż za minimalną porażkę jaka ostatnio doznali nasi juniorzy. Tym razem taktyka na ten mecz będzie zgoła odmienna. Na pewno zagramy bardziej ofensywnie i nie będziemy murowali bramki tak jak to było ostatnio. gdyż to prawdopodobnie spowodowało ze przegraliśmy choć do końca tez tego nie wiadomo. Poniżej przedstawiam przewidywany skład Polaków na ten mecz:

Taktyka: 3-4-3 1-1

.........................Henryk Przybył...........................
..................................................................
..Pawlicki Dionizy...Gołębiewski Eustachiusz...Bendkowski Achacy..
........................Makowski Fortunat.........................
..Zaborowski Ariel.............................Chujdus Sylwester..
......................Augustyniak Nemezjiusz......................
..Janus Włodzimierz........Rojek Bartosz......Kasperczak Mateusz..

09 Kwiecień 2008: Polska U18 - Słowacja U18 0:1
Niestety nasze orzełki uległy Słowakom, a strzelcem jedynej bramki w tym meczu był Valér Vanek. Pierwsza polowa nie pokazała zbyt wiele oba zespoły badały sie nawzajem i stworzyły po jednej dogodnej sytuacji. natomiast w drugiej połowie zawodnicy ożywili sie i zaczęli atakować raz jedni raz drudzy. Niestety(dla kibiców Polskich) to Słowacy stworzyli sobie dogodniejszą akcje w tym meczu i to oni wyszli zwycięscy z tego spotkania.

07 Kwiecień 2008: Polska U18 - Słowacja U18
Juz jutro o godzinie 20:00 młode orły zmierzą sie z młodymi Słowakami. W tym roku oba zespoły spotkały sie juz trzykrotnie z czego dwa meczy wygrali nasi przeciwnicy 2:0 oraz 2:1. Mecz zapowiada sie bardzo ciekawie. Jak zakończy sie ten mecz?? Czy Polacy wygraja>> Tego dowiemy sie już niebawem.

02 Kwiecień 2008: Portugalia U18 - Polska U18 1:2
W primaaprilisowy wtorek, dzień urodzin Juniora, młode orły sprawiły miłą niespodziankę solenizantowi jak i wszystkim tym którzy tego dnia im kibicowali. Mecz już od początku obfitował w ciekawe akcje z jednej jak i z drugiej strony, ale to Polacy pierwsi strzelili bramkę, padła ta w 21 minucie a strzelcem został Bolesław Grzyb. Równo 10 minut później wynik podwyższył Karol Stolarski. Carlos Pimentel(Portugalia) strzelił kontaktową bramkę w 35 minucie jednak to wszystko na co było stać w tym meczu Portugalczyków. Polacy na nasze nieszczęście tez przestali strzelać gole co nie znaczy ze tempo meczu siadło. Wrecz przeciwnie, w drugiej połowie orzełki rozwinęły skrzydła i zaczeli bombardowanie bramki strzeżonej przez Óscara Marcosa, ten jednak wychodził z każdej akcji obronną ręka dzięki czemu jego zespół przegrał zaledwie jedną bramką. Wynik nie odzwierciedla tego co działo sie na boisku. Polacy panowali niepodzielnie i zasłużenie wygrali.

30 marzec 2008: Przed meczem z Portugalią - "wróg czy nie wróg do każdego podchodzę z Szacunkiem" - Offspring666

Zapytaliśmy Selekcjonera Polskich najmłodszych orłów o to co sądzi o reprezentacji Portugalii, następnym naszym rywalem.

"Patrząc na zbliżający sie mecz młodych najmłodszych orłów jesteśmy faworytami. osiągamy sile 16,7 co daje niezły wynik jak na lata kolejne, minusem jest gra na wyjeździe ale mamy morale wysoki czego nie ma Portugalia mamy ogranych zawodników mamy gwiazdy światowego formatu mamy najlepszych kibiców na świecie i dla tego wszyscy... z wyjątkiem reprezentacji Portugalii i FA bugowi wierzą ze wygramy i wynik będzie lepszy niż ostatnio ale życzę trenerowi i asystenta Portugalii szybkiego wzmacniania sie oraz sukcesów. wróg czy nie wróg do każdego podchodzę z Szacunkiem. Pozdrawiam. a mój typ wyniku meczu to 5-1 dla Polski"

Najprawdopodobniej w godzinach wieczornych poznamy opinię Arttricks`a selekcjonera naszych rywali.

26 marzec 2008: Portugalia U18 vs Polska U18 (zapowiedz)
1 kwietnia Polacy rozegrają wyjazdowe spotkanie z reprezentacją Portugalii juniorów. Mecz zapowiada sie ciekawie mimo iż faworytami są na pewno nasze orzełki. Ostatni mecz z Portugalczykami zakończyło sie pewnym zwycięstwem polaków 4:0. Miejmy nadzieje ze w ten dzień zawodnicy nie zrobią kawału swoim kibicom i również wygrają to spotkanie. Na bezpośrednia relacje z meczu zapraszamy na czata już od godziny 19:30.

25 marzec 2008: Rumunia U18 vs Polska U18 0:2
We wtorkowy wieczór na stadionie Rumunia Arena zasiadło ponad 4 tysiące sympatyków piłki nożnej. Ponad tysiąc osób przyjechało z Polski dopingować swoich ulubieńców. Ci którzy przyjechali do Rumunii nie zawiedli sie gdyż Polscy juniorzy pokonali Rumuńskich juniorów 2 do 0. Na swoje konto bramki zaliczyli Bartosz Rojek i Mateusz Kasperczak kolejno w 18 praz w 24 minucie meczu. Mecz toczył sie pod dyktando reprezentacji Polski.

18 marzec 2008: Polska U18 vs Czechy U18 1:3
Niestety nasze przewidywania sie sprawdziły i Polska Reprezentacja do lat 18 uległa juniorom Czeskim 1:3. Wynik już w 13 minucie otworzył fenomenalny Czeski napastnik Daniel Vodňanský, jest to już jego 6 bramka w reprezentacji. W dalszej części pierwszej połowy Polacy mieli znaczną przewagę jednak nie potrafili tego wykorzystać i marnowali akcje za akcja. Pierwsza z nich zmarnował już w 19 minucie Karol Stolarski, minute później Onufry Krzyżanowski nie trafił czysto w piłkę głowa i ta minęła bramkę rywali. W 38 minucie przepięknym strzałem z 25 metrów popisał sie Włodzimierz Janus jednak bramkarz równie fenomenalnie wyłapał ten strzał. W międzyczasie żółty kartonik otrzymał Prudencjusz Kania, jednak naszym zdaniem na kartkę nie zasługiwał. Tak wiec pierwsza połowa zakończyła sie jednobramkową przewaga zespołu z Czech.
W drugiej połowie kilka minut po jej rozpoczęciu polacy byli blisko wyrównania jednak strzał Cypriana Wałęsy przeleciał nad poprzeczka. W 53 minucie bramkarz reprezentacji Polski popełnił błąd przy wykopie piłki z którego skorzystał Ludvík Holásek i podwyższył wynik na 0-2. W tym momencie pojawiły sie gwizdy na stadionie skierowane głównie w stronę bramkarza gdyż na pewno to on zawinił. Dokładnie minute później Polacy mogli zdobyć bramkę kontaktowa jednak strzał Prudencjusza Kani minimalnie minął słupek bramki strzeżonej przez Jaroslava Volejníka. Co nie udało sie Kani, udało sie Dionizemu Pawlickiemu który to w 65 minucie dał wiarę Polskim kibicom, że są jeszcze szanse na wyrównanie lub na remis, i przepięknym lobem oszukał bramkarza który był nieco bardziej wysunięty. Jednak radość kibiców nie trwała długo bo w zaledwie 11 minut później wszelkie nadzieje zburzył Bonifác Zaorálek ustalając wynik na 1-3. Pod koniec meczu żółta kartkę ponownie zobaczył Polski zawodnik a mianowicie Onufry Krzyżanowski. Tak wiec w kartkach wygraliśmy 2-0 ale w bramkarz przegraliśmy 1-3. W tym sezonie była to już 6 porażka naszych juniorów.

18 marzec 2008: Polska U18 vs Czechy U18 (Zapowiedź)
Dziś o godzinie 20:00 Mecze Reprezentacyjne. Nasi juniorzy zmierzą się z mocną reprezentacją Czech. Polacy mimo iż grają u siebie nie są faworytami tego spotkania. Czesi to przede wszystkim znakomity napastnik Daniel Vodňanský który w 12 meczach strzelił już 5 bramek, po za nim Czesi dysponują bardzo dobrą obrona z czego na pewno będą chcieli skorzystać w tym meczu.

10 marzec 2008: Junior asystentem trenera Reprezentacji Polsku do lat 18
Prezes Stali Ostrów dostał propozycje objęcia posady Asystenta Selekcjonera Reprezentacji Polski do lat 18. Bez zastanawiania sie odesłał twierdzącą odpowiedz.